bieszczady - domek nad stawem

Polecane wydarzenia


03 - 04 maj 2018 - Festiwal - Zew się budzi"

Zagrają:
- KSU
- Kobranocka
- Sztywny Pal Azji
- Rezerwat
- Organek
- Lion Sheherd
domekwbieszczadach.eu - Zew się budzi Plakat BDK Lesko

Bieszczader - Biuro podróży
Wycieczki Bieszczadera Oferta biura Bieszczader

06 - 08 lipca 2018 - Festiwal Country w Bieszczadach - Amfiteatr w Lesku
Country Festiwal Lesko 2016 Plakat Pirates of Roads

nie znamy jeszcze daty - AGROBIESZCZADY 2018
Agrobieszczady są to targi, którym towarzyszy wystawa zwierząt, kiermasz rzemiosła i rękodzieła ludowego, sprzętu rolniczego i ogrodniczego, prezentacje i promocje lokalnych firm, kiermasz roślin ozdobnych i bylin, wystawa żywności ekologicznej oraz prezentacje kulinarne wraz z degustacją potraw regionalnych i tradycyjnych promujących nasz region.
Polecane atrakcje tyrystyczne


rzeka San - odległośc od domku ok. 0,3km
Wody krainy pstrąga i lipienia. Rzeka uważana jest jako jedno z najlepszych łowisk ryb łososiowatych w Europie! W czerwcu 2010 roku odbyły się tu jubileuszowe 30-te Mistrzostwa _wiata w Wędkarstwie Muchowym.

Szybowisko Weremieñ "Bobulandia" - odległośc od domku ok. 1,5km
Szkolenie szybowcowe oraz loty turystyczne.

Kryta pływalnia w Lesku - odległośæ od domku ok. 3,5km
W nowowybydowanym obiekcie znajdzie się basen pływacki i rekreacyjny, dwie zjeżdżalnie oraz brodzik dziecięcy i wanna z hydromasażem. W kompleksie znajduje się także zespół odnowy biologicznej m.in. z krioterapią; będzie również strefa fitness i sauny fiñskie.
Trwają prace przy budowie zewnętrznych basenów - planowane otwarcie w lipcu 2016 r..

Szybowisko Bezmiechowa - odległośc od domku ok. 15km
Szybowisko w Bezmiechowej położone na jednym z najpiękniejszych szczytów widokowych (Kamionka 631 m) Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Z tego odkrytego i wyjątkowo widokowego wzniesienia można podziwiaæ panoramę całych Bieszczad łącznie z odległymi połoninami Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Znajduje się tam Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej, przy którym można smacznie zjeśæ w restauracji "Kamionka".

SKANSEN - Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - odległośc od domku ok. 19km
Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu. Pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce - posiadna ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego przedstawiających budynki mieszkalne, gospodarcze oraz sakralne poszczególnych grup etnograficznych polsko-ukraiñskiego pogranicza wschodniej części polskich Karpat. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, £emkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu. Na terenie Parku Etnograficznego urządzono wspaniałą stałą ekspozycję malarstwa ikonowego.

Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych - odległośc od domku ok. 28km

Jezioro Soliñskie i Myczkowieckie - odległośc od domku ok. 14km
Wypoczynek nad wodą - żeglowanie, rowerki wodne, kajaki oraz wędkowanie.

Zapora w Solinie - odległośc od domku ok. 18km
Zapora w Solinie jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce. Jej długośæ korony wynosi 664 m, wysokośæ 82 m i objętości betonu 760 000 m3.
Zbiornik ma powierzchnię ok. 22 km2 i największą w Polsce pojemnośæ (472 mln m3). Jezioro ma bardzo rozwiniętą linię brzegową (ok. 166 km przy średnim stanie wody z lustrem na poziomie 420 m n.p.m.), z licznie występującymi zatoczkami _ ujściami strumieni. Maksymalna głębokośæ zbiornika to 60 m przy zaporze. Poniżej zapory znajduje się elektrownia wodna o mocy 200 MW.